Waldemar Kondziołka
59-225 Chojnów Gołaczów 32 B
Tel: 600 742 622 & 531 465 590
E-mail : biuro@granitex-chojnow.pl

PPHU GRANITEX

KAMIENIARSTWO NAGROBKOWE I BUDOWLANE

Decydując się na schody wykonane z granitu podejmujemy trafną decyzję. Musimy się jednak zastanowić nim je wybierzemy, gdyż dużym znaczeniem jest fakt, że granit nie jest najtańszym materiałem, więc decyzja ta musi być dobrze przemyślana.

Schody granitowe wewnętrzne

W przypadku schodów wewnętrznych zaleca się wybór granitów polerowanych. Wybór granitu na schody wewnętrzne to kwestia indywidualna zależna od gustu zamawiających i wystroju otoczenia. Czasami w schodach wewnętrznych na stopniach nacina się rowki antypoślizgowe lub montuje listwy antypoślizgowe aby zminimalizować ryzyko ewentualnego upadku w przypadku zawilgocenia. Zazwyczaj stosuje się to w wewnętrznych klatkach schodowych.

Schody granitowe zewnętrzne

Wybierając granit na obłożenie schodów zewnętrznych powinniśmy się kierować zasadą, iż rodzaj granitu powinien w miarę możliwości być mało nasiąkliwy co wydłuży okres bezawaryjnego jego użytkowania. Schody zewnętrzne winny tez być wykonane z obróbką powierzchni taką jak płomieniowanie czy groszkowanie a w przypadku zastosowania powierzchni polerowanej schody powinny bezwzględnie na każdym stopniu posiadać listwą lub nacięcie antypoślizgowe. W przypadku obiektów użyteczności publicznej ten wymóg jest bezwzględny.

Schody granitowe cennik

Cennik schodów z granitu w zakładach kamieniarskich opierają się o podstawowe kalkulacje takie jak:
- rodzaj użytego kamienia
- grubość użytego kamienia w przypadku innej grubości stopni i podstopni
- rodzaju obróbki licząc w metrach bieżących potrzebnych zabiegów
- ewentualnych obróbek dodatkowych jak na przykład wykonanie otworu pod barierkę
- rodzaju wykończenia powierzchni na przykład polerowanej płomieniowanej czy na przykład groszkowanej
- koszt pomiaru
- koszt montażu

Schody granitowe ceny

Wybierając konkretny zakład kamieniarski do wykonania schodów z granitu nie sugerujmy się jedynie ich ceną. Cena jednego zakładu może nie przystawać do pewnych elementów, które w innym zakładzie zostały uwzględnione. Dlatego porównujmy ceny ale przy założeniu tych samych zabiegów wokół produkcji schodów granitowych mających związek z ich ceną finalną i ich jakością. Do takich czynników należą następujące kwestie:
- czy pomiar jest w cenie i czy jest wykonywany dokładnymi precyzyjnymi urządzeniami co zaoszczędza nam dodatkowych zbędnych obróbek po montażu schodów?
- czy montaż jest w cenie?
- czy istnieje możliwość wyboru materiału w obrębie jednego rodzaju kamienia?
- czy kamień jest dobrej jakości?
- czy schody są impregnowane?
Pamiętajmy, że kryterium ceny to ważny czynnik ale należy porównywać te same świadczenia jakościowe i usługi wokół.

Schody granitowe galeria

Wiele zakładów kamieniarskich pokazuje w swoich galeriach wykonane schody z granitu lub schody realizacje czy wizualizacje, które mogą wykonać. Galeria pokazuje zazwyczaj przykładowe schody i nie ogranicza zakładów do wykonania innych. Należy wspomnieć, że nie ma w rzeczywistości dwóch tych samych rodzajów kamienia i nie ma dwóch tych samych realizacji z uwagi na prace z surowcem naturalnym jakim jest kamień co praktycznie uniemożliwia z przyczyn naturalnych wykonanie takich samych realizacji czy odcienia kamieni.